Запорізький металургійний дослідно-промисловий завод (ЗМДЗ)

Запорізький металургійний дослідно-промисловий завод є структурним підрозділом ПАТ «Інститут титану» та виконує відпрацювання та впровадження нових розробок в металургії титану та порошкової металургії титану.

Виробляє – порошки титанові та вироби з них.

Пористі спечені вироби використовують у хімічній, текстильній , металургійній та інших галузях промисловості для очищення різних агресивних середовищ (ТУ У 27.4-00201081-001-2003). Також використовуються для фільтрації питної та мінеральної води (ТУ У 27.4-00201081-002-2003).

При роботі в агресивних середовищах:

Доцільність застосування титанових пористих виробів зумовлена їх високою корозійною стійкістю, біологічною нейтральністю, можливістю регулювання у процесі виготовлення розміру пор, пористості, механічної міцності та розмірів.

Використовуються у вигляді стаканів, труб, кілець типу Рашига та інших елементів апаратури у хімічній, текстильній, металургійній та інших галузях промисловості.

Проведено цілий ряд випробувань. Які дали позитивний результат при використанні пористих спечених титанових виробів у різних напрямах.

Так, виконані дослідження на флотаційних машинах пінної сепарації збагачувальних фабрик показали, що машина пінної сепарації з аератором на титанових трубках забезпечує більш високі технологічні показники.

Пористі титанові труби використовуються у якості аераторів на очисних спорудах біологічного очищення стічних вод замість перфорованих стійких до кислот труб. Дослідження показали, що застосування пористих спечених елементів з порошку титану дозволило різко підвищити кількість кисню в очищуваних стічних, який дуже важливий для забезпечення життєдіяльності мулу.

Проводилися випробування моделі пористого титанового фільтру для очищення газів від пилу. Використання титанових фільтрувальних елементів у системі відбору відхідних газів конверторів мідеплавильного виробництва мало ряд позитивних результатів.

На теперішній час пористі титанові фільтри встановлені на декількох підприємствах з розливання мінеральної води.

У порівнянні з іншими пористими матеріалами мають ряд переваг:

- високу міцність;
- корозійну стійкість;
- біологічну інертність;
- малу питому вагу.

Пористі титанові вироби можуть зварюватися жаргонно-дуговою, контактною та дифузійною зваркою, оброблятися на металоріжучих станках.